>
50.4 PRINTER ERROR - Bu hata kullanıcı hat geriliminden kaynaklanmaktadır.
Ana beslemede güç kaynağı,UPS varsa iptal edip doğrudan elektrik prizine bağlayın.Elektrik prizi voltajını kontrol edin.

51.X PRINTER ERROR - Laser tarayıcı hatası,GO tuşuna basarak sayfayı yazdırın.Cihazı kapatın laser tarayıcı soket bağlantılarını ve rotasyon motorunu kontrol edin hata devam ederse laser tarayıcı ünitesini değiştirin.

52.X PRINTER ERROR - Laser tarayıcı hatası.Laser tarayıcı soket bağlantılarını ve rotasyon motorunu ile DC kontrol kartını kontrol edin hata devam ederse laser tarayıcı ünitesini değiştirin.

53.XX YAZICI HATASI - Bellek hatası.Arızalı belleği yenisi ile değiştirin yada başka bellek yuvasında deneyin.

54.1 - Toner kartuşu sızdırmazlık bandı çıkarmadan yüklenmiştir.Toneri çıkartıp bandı sökün toneri tekrar takın.

54.4 - CYCLE POWER Hatası.Bu sorun müşterinin hat gerilimi ile ilgilidir.Şebeke gerilimini kontrol edin,varsa akım koruma prizi yada UPS devreden çıkartıp direk şebekeye bağlayın.

55.X - İç iletişim hatası oluştu.Hatayı içeren sayfa otomatik olarak basılacaktır.Biçimlendirici kartı ,DIMM , Motor denetleme kartını ve Fuser i kontrol edin.Formatter kartını değiştirin.

57.X - Fan hatası.Fan bağlantı soketlerini ve fan sıkışması olup olmadığını kontrol edin.Eski model yazıcılarda Fuser ısıtma devresi arızasında bu hata kodu görülebilir.

59.X - Bir motor hatası oluştu. Dişli hareketlerini kontrol edin.Kavrama dişlileri ve tahrik dişlileri sıkışmış olabilir.Main motor ve bağlantılarını kontrol edin.Eski modellerde bellek hatası.

61.X - Formatlayıcı, yada bellek hatası.Önce bellek yongalarını yeniden takın veya değiştirin.Bu işlem hatayı gidermezse format kartını değiştirin.

62.X - Bellek hatası veya arızalı format kartı

63.X - Arızalı veya yanlış takılmış format kartı.

64.X - 3600 serisi cihazlarda tarayıcı ön bellek hatası.Soğuk sıfırlama yapın,mesaj devam ederse, format kartı veya firmware DIMM'i değiştirin.

65.X - Tarama ön bellek hatası.DC kontrol kartını kontrol edin,firmware güncelleyin sorun devam ederse format kartını değiştirin.

66.X - Harici Kağıt İşleme Aygıtı Hatası.İlave kağıt yada zarf tepsisi veya zımbalama sistemi hatası.

67.X - Kağıt tepsileri,kağıt tepsi sensörü ve genel kağıt ayarlarını kontrol edin.

68 NVRAM ERROR - Yazıcı kalıcı belleğinde (NVRAM) bir hata oluştu ve bir veya daha fazla yazıcı ayarı fabrika varsayılanına sıfırlandı.Bir yapılandırma sayfası yazdırın ve hangi değerlerin değiştiğini belirlemek için yazıcı ayarlarını kontrol edin.Yazıcıyı açarken İPTAL tuşuna basılı tutun. Bu, kullanılmayan eski alanları kaldırarak NVRAM'ı temizleyecektir.

68.X - Yazıcının kalıcı belleği dolu. Bazı ayarlar fabrika varsayılanlarına sıfırlanmış olabilir.Bir yapılandırma sayfası yazdırın ve hangi değerlerin değiştiğini belirlemek için yazıcı ayarlarını kontrol edin.Yazıcıyı açarken İPTAL tuşuna basılı tutun. Bu, kullanılmayan eski alanları kaldırarak NVRAM'ı temizleyecektir.

69.X YAZICI HATASI - Dupleksleme mekanizması başarısız.Dublexleme aparatını dişli ve makaralarını kontrol edin.

79.X - 80.X - Tüm harici G / Ç aygıtlarını (JetDirect, bellek, vb.) Kaldırın ve sorunun devam edip etmediğini gözleyin. sonuç değişmezse biçimlendiriciyi değiştirin.


1
Laserjet Hata Kodları
1
Printer servis
Yazıcı hataları ve çözümleri
Güncel  01 / 04 / 2021
Güncel  01 / 04 / 2021
printerservis facebook
Marka ve Logolar sahiplerine aittir sadece bilgilendirme için kullanılmıştır.
Web sitemizde olası en iyi deneyimi size sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz.
printerservis.net , internet sitesi veya e-mail içeriğinde oluşabilecek tipografi ve yayın hatalarından sorumlu değildir.


Copyright © 2017 by "printerservis"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@printerservis.net