>

13.XX PAPER JAM [LOCATION] -
Belirtilen bölümde kağıt sıkışması.Sıkışmış kağıdı çıkartın,sensör ve sensör bayraklarını kontrol edin.

13.1 PAPER JAM OPEN INPUT TRAYS - Kağıt besleme hatası,Pickup roller ve seperation pad parçalarını kontrol edin ,temizleyin gerekirse değiştirin.Kağıtların nemli olup olmadığını kontrol edin,gerekirse yeni kağıt yükleyin.

13.10 PAPER JAM CHECK DUPLEXER - Duplex yazdırma aparatını kontrol edin.Fuser kağıt giriş ve çıkış sensörleri ve bayraklarını kontrol edin.   

13.2 PAPER JAM OPEN INPUT TRAYS - Kağıt yolu silindirlerini temizleyin,burada daha önce bastırılmış etiket türü medya yapışkanları bulaşmış olabilir.Henüz kağıt fuserden çıkmadan ikinci bir kağıt toner altında kalmış ise pickup roller kavrama rölesi yastıklamasında yapışma olabilir bu bölgeyi temizleyin yada röleyi değiştirin.

13.20 PAPER JAM CHECK REAR DOOR - Genellikle tepsi 1 kağıt besleme sorunu ,Ön besleme sensör bayrağı altında kağıt sıkışması yada kağıt parçası.Ayrıca Fuser çıkış sensör bayrağı altında kağıt parçası sıkışması.

13.21 DOOR OPEN - Ön yada Üst kapak açık uyarısı.Kapak anahtarını kontrol edin.

20 INSUFFICIENT MEMORY -
Yetersiz bellek uyarısı.Yazdırılmak istenen belgenin boyutu cihazın bellek kapasitesinden daha fazla.Örneğin çok sayfalı bir word dosyasını yazdırmak için öncelikle birkaç sayfasını yazdırıp diğer sayfaları daha sonra yazdırmayı deneyin.Yada cihazda bellek artırması yapın.

21 PAGE TOO COMPLEX - Yoğun metinler,Vektör grafikleri yada karmaşık resimler bu hataya sebep olur.Devam tuşuna basarak aktarılan verileri yazdırabilirsiniz ancak eksik yada dözgün olmayan çıktılar alabilirsiniz.
Yazdırılan belgeleri tek tek yazıcıya yollamak bu sorunu çözebilir.Uygun olmayan sürücüler bu hataya neden olabilir,yeni bir sürücü yükleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

40 EIO x BAD TRANSMISSION - GO tuşuna basarak hata iletisini silin ve yazdırmaya devam edin.EIO kartı yeniden montajlayın bağlantılarını kontrol edin.Sorun devam ederse Network kartını değiştirin.

41.3 UNEXPECTED PAPER SIZE - Algılanamayan yada yanlış ayarlanmış kağıt boyutu.Kağıt boyut ayarlarını gözden geçirin herhangi bir kağıt boyutu ayarlarının (uzunluk kılavuzu, genişliği kılavuzunu boyut seçme anahtarı) doğru yapılmış olduğundan emin olun.

41.5 PRINTER ERROR - Bu hata genellikle asetat veya etiket gibi pürüzsüz medya ile çalışırken oluşur.Pickup roller ve separation pad kontrol edilmelidir.Ayrıca PS102 ve PS103 sensörlerini kontrol edin.

49.XX PRINTER ERROR - Yazılım hatası,Yazdırma kuyruğundaki tüm bekleyen işleri iptal edip yazıcıyı kapatın yeni bir sürücü yükleyin.Jetdirect kartı ve Harddisk varsa bunları yeniden monte edin bağlantılarını kontrol edin.
Belgeyi yeniden yazdırmayı deneyin hata devam ederse firmware güncellemesi yapın.Hata tekrarlamaya devam ederse formatter kartını değiştirin.

50.X FUSER ERROR - Yazıcıyı kapatın 10 dk.bekleyip yeniden açın,hata devam ederse fuser ünitesini sökün ısıtıcı rezistans devresi üzerindeki termostat ve termistörü kontrol edin şayet normal ise power kartı kontrol edin.

50.1 - Fuser düşük sıcaklık. Fuser ısınamıyor.

50.2 - Isınma arızası. Isınma süresi erken sona erdi. Bu bir güç kaynağı veya ürün yazılımı sorunu olabilir.

50.3 - Yüksek sıcaklık. Termostatı kontrol edin.

50.4 - Arızalı füzer (veya hatalı AC hat voltajı). Kötü şebeke kaynağı.

50.5 - Tutarsız füzer veya Yanlış tip füzer takıldı.
2
Laserjet Hata Kodları
2
Printer servis
Yazıcı hataları ve çözümleri
Güncel  01 / 04 / 2021
Güncel  01 / 04 / 2021
printerservis facebook
Marka ve Logolar sahiplerine aittir sadece bilgilendirme için kullanılmıştır.
Web sitemizde olası en iyi deneyimi size sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz.
printerservis.net , internet sitesi veya e-mail içeriğinde oluşabilecek tipografi ve yayın hatalarından sorumlu değildir.


Copyright © 2017 by "printerservis"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@printerservis.net