>MX310dn Hata Kodları
111.00 ... 111.69 Baskı kafası asla HSYNC'leri teslim etmedi.Baskı Kafası HSYNC'leri kaybetti.Yanlış yazıcı kafası takıldı
Doğru bağlantı için LSU kabloları JVIDEO1 ve JGLV1'i kontrol edin. LSU kablolarını ve konektörlerini inceleyin.Denetleyici kartını değiştirin.LSU'yu değiştirin.
121.07 ... 121.37 Isıtıcı, hat algılama sıcaklığına ısınması çok uzun sürdü.Isıtıcı asla algılama sıcaklığına ulaşmadı.Hat voltajı tespitinden sonra, kontrol zaman içinde sürekli durum kontrolüne geçmedi. Isınma sırasında sıcaklığa ulaşılamadı. EP zaman içerisinde ısınma sıcaklığına ulaşamadı. 121.29 Isıtıcı, ısınma sırasında motorun çalıştırılması için ön ısıtma sıcaklığına ulaşamadı. Kaynaştırıcı, bir sayfa kaynaştırıcıya ulaştığında yazdırma sıcaklığına ulaşamadı.Isıtıcı çok sıcak. Genel fazlalık kontrolü. Isıtıcı ana termistörünü açın. Kaynaştırıcı kenarı termistörünü açın.Kaynaştırıcı yedek rulo termistörünü açın.

Motor ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürün: Tanı Menüsü> Yazıcı Ayarı> Varsayılanlar 2 EP kurulum ayarlarını varsayılan ayarlarına geri yükleyin: Diagnostik Menüsü> EP Ayarı> Varsayılanlar
JTHERM1 ve JEXIT füzer kablolarını JTHERM1 ve JEXIT füze kablolarına kontrol edin.Güç kaynağına düzgün bağlantı için PCN5 kablosunu kontrol edin.
JTHERM1, JEXIT ve PCN5 kabloları hasarsız mı? Kaynaştırıcıyı değiştirin.
Yazıcıyı kapatın.Arka kapağı çıkarın.Güç kaynağının PCN5'ine bağlı olan kaynaştırıcı kablosunu çıkarın. Kaynaştırıcı kablosunun yaklaşık olarak doğru direncini kontrol edin: . 220V kaynaştırıcı - 43 ohm . 110V kaynaştırıcı - 10 ohm . 100V kaynaştırıcı - 8 ohm Direnç yukarıdaki değerlerden herhangi birine eşit mi? Bir LVPS servis kontrolü yapın.Kaynaştırıcı silindirlerini, kayışlarını ve dişlilerini hasar ve tortu açısından kontrol edin.Soğutma fanı servis kontrolü ve LVPS servis kontrolü yapın.
126.01
126.02
Hat frekansı tespit edilmedi.Güç kablosunu devamlılık açısından kontrol edin.Nominal voltaj kaynağının spesifikasyon içinde olduğundan emin olun.
Güç kaynağı kablosunun kontrol panosuna düzgün bağlandığını kontrol edin.Yazıcıyı kapatın.Güç kablosunu çıkarın.Güç kaynağı soketinin A ve D terminalleri arasındaki direnci ölçün. Direnç yaklaşık 30 ohm mu? Güç kaynağını değiştirin.
132.01 ... 132.34 Toner yoğunluk hatası.Aktarım rulosunu çıkarın ve toner yoğunluğu sensörünü tıkayan toner olup olmadığını kontrol edin.Sensörü temizleyin.
Toner yoğunluk sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.Toner yoğunluğu sensörü silicisini soldan sağa doğru hareket ettirin. Serbestçe hareket ediyor mu? Toner yoğunluk sensörünü değiştirin. Denetleyici anakartına düzgün bağlantı için toner yoğunluk sensörü kablosunu kontrol edin.
Toner yoğunluğu sensörü kablosunun hasar ve sıkışma noktaları açısından kontrol edin.Denetleyici kartını değiştirin.
133.05 ... 133.08 Toner seviye sensörünü bloke eden gevşek toner tozundan temizleyin. Güç kaynağına düzgün bağlantı için PCN3 kablosunu kontrol edin.
Kontrol panosuna doğru bağlantı için CTLS kablosunu kontrol edin.Denetleyici kartını değiştirin.
140.10 ... 140.80 Toner besleme motoru hatası.Ana tahrik dişli kutusunu sökün ve tortu olup olmadığını kontrol edin.
Ana tahrik şanzıman dişlilerinde aşınma veya hasar olup olmadığını kontrol edin.
146.00 Kaset 1 de Otomatik Toplama / Kaldırma Motoru hatası.Tepsi 1'i Çıkarın. Metal plakayı hareket ettirerek kaldırma plakasını ve dişlilerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kaldırma plakası ve dişliler serbestçe hareket ediyor mu aşınma varmı.Motor çekme dişli kutusunu kontrol edin:
Dişlerde diş kırılması . Dönme serbestliği Aşınma varmı. Çekme / kaldırma motorunu değiştirin.Kontrol panosu üzerindeki JLIFT1 kablosunu kontrol edin.
155.00 Toner çırpma karıştırma sistemi hatası.Toner kartuşundaki vitesi aşınma veya hasar açısından kontrol edin.Toner kartuşunu değiştirin.
Kartuş dişli kutusundaki dişlilerin doğru dönme ve aşınma ya da hasar için kontrol edin.Kartuş dişli kutusunu değiştirin.
171.03. 171.07 Fuser fan hatası.JFAN1 kablosunun kontrol panosuna düzgün bağlandığından emin olun.Soğutma fanının doğru dönüp dönmediğini kontrol edin.
Soğutma fanını değiştirin.Yazıcıyı kapatın ve JFAN1'i kontrol panosundan çıkarın.Yazıcıyı açın ve JFAN1'deki voltajı ölçün. Voltaj yaklaşık 24 V mu?
200.01 Fuser giriş sensörü hatası.Giriş sensörü alanını sıkışmış ortam parçaları için kontrol edin.Giriş sensörü kablosunu doğru bağlantı için kontrol edin.
POR Teşhis menüsüne girin ve bir sensör testi yapın: Teşhis Menüsü> Temel Sensör Testi> Giriş. Kontrol paneli ekranındaki sensör durumu değiştirildiğinde değişiyor mu? Giriş sensörünü değiştirin.
200.02 ... 200.08 Kağıt giriş sensörü hatası.Kağıt kaynağını kontrol edin. Kağıt MPF'den mi? MPF toplama silindirini ve ayırma pedini hasar ve kirlenme açısından kontrol edin. MPF alma silindirini ve ayırma pedini değiştirin.Düzgün çalışması için MPF ??solenoidini kontrol edin:Sol kapağı çıkarın ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Besleme Testi> Çok Amaçlı Besleyici Besleme testi yaparken MPF ??solenoidinin hareket edip etmediğini kontrol edin.
MPF solenoidini değiştiri
200.09 ... 200.15 Laser baskı kafası hatası.Doğru bağlantı için LSU kablolarını kontrol edin.LSU kablolarını ve konektörlerini inceleyin.LSU'yu değiştirin.
Giriş sensörü kablosunu doğru bağlantı için kontrol edin.POR Teşhis menüsüne girin ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Besleme Testleri> Tepsi 1 Testi geçiyor mu? LSU'yu değiştirin.Teşhis menüsüne POR uygulayın ve bir sensör testi yapın: Teşhis Menüsü> Baz Sensör Testi> Giriş Kontrol paneli ekranındaki sensör durumu değiştirildiğinde değişiyor mu?Giriş sensörünü değiştirin.Kontrol panosunda herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin.Hata devam ederse Denetleyici kartını değiştirin.
200.16 Fuser motoru durdu.Ana tahrik dişli kutusunu sökün.Ana tahrik dişli kutusu kablosunu doğru bağlantı için kontrol edin.
Ana tahrik şanzıman dişlilerinde aşınma veya hasar olup olmadığını kontrol edin.Ana tahrik dişli kutusunu değiştirin.
Ana tahrik motorunun doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin:Ana tahrik dişli kutusunu sökün. Not: Ana tahrik dişli kutusu kablosunu ayırmayın.Teşhis menüsüne POR ve bir besleme testi yapın: Teşhis menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Besleme Testi> Herhangi bir giriş kaynağı seçin Besleme testi yaparken ana tahrik motorunun dönüp dönmediğini kontrol edin. Ana tahrik dişli kutusunu değiştirin.Kaynaştırıcı dişlisini hasar veya toner kirliliği açısından kontrol edin. Fuseri değiştirin hata devam ederse denetleyici kartını değiştirin.
200.19
200.21
Tepsiden çıkan kağıt giriş sensörüne ulaşmadı.Kağıt kaynağını kontrol edin. Kağıt MPF'den mi? MPF toplama silindirini ve ayırma pedini hasar ve kirlenme açısından kontrol edin.MPF alma silindirini ve ayırma pedini değiştirin.MPF ??solenoidini kontrol edin: a Sol kapağı çıkarın. b Teşhis menüsüne POR uygulayın ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Besleme Testi> Çok Amaçlı Besleyici c Besleme testi yaparken MPF ??solenoidinin hareket edip etmediğini kontrol edin.
200.23, 200.24, 200.29, 200.30 Laser servo motoru hatası.Doğru bağlantı için LSU kablolarını kontrol edin. LSU kablolarını ve konektörlerini inceleyin.LSU'yu değiştirin.
Giriş sensörü kablosunu doğru bağlantı için kontrol edin.
200.31, 200.32, 200.33 Yazdırma sırasında kağıt giriş sensöründe kaldı.Kağıt kaynağını kontrol edin. Kağıt MPF'den mi?.MPF toplama silindirini ve ayırma pedini hasar ve kirlenme açısından kontrol edin.MPF alma silindirini ve ayırma pedini değiştirin.Düzgün çalışması için MPF ??solenoidini kontrol edin:MPF ??solenoidinin hareket edip etmediğini kontrol edin.MPF solenoidini değiştirin.MPF dişli kutusunda aşınma veya hasar olup olmadığını kontrol edin.
Sıkışmış ortam parçaları için giriş sensörü alanını kontrol edin.
200.38, 200.42, 200.44, 200.45 Kağıt giriş sensörü hatası.Tepsi 1 deki sayfa giriş sensörüne (veya varsa elle besleme sensörüne) ulaşmadı.Kağıt kaynağını kontrol edin. Kağıt MPF'den mi?.MPF toplama silindirini ve ayırma pedini hasar ve kirlenme açısından kontrol edin.MPF alma silindirini ve ayırma pedini değiştirin.Düzgün çalışması için MPF ??solenoidini kontrol edin:MPF ??solenoidinin hareket edip etmediğini kontrol edin.MPF solenoidini değiştirin.MPF dişli kutusunda aşınma veya hasar olup olmadığını kontrol edin.
Sıkışmış ortam parçaları için giriş sensörü alanını kontrol edin.
201.01 Dar ortam sensörü hatası.JNRW1 dar medya sensör kablosunu kontrol edin. Teşhis menüsüne POR uygulayın ve bir sensör testi yapın: Teşhis Menüsü> Baz Sensör Testi> Dar Ortam Medya Kontrol paneli ekranındaki sensör durumu değiştirildiğinde değişiyor mu? Dar ortam sensörünü değiştirin.
202.01 ... 202.28 Çıkış sensörü ısınma sırasında kapanıyor.Giriş sensörü alanını sıkışmış ortam parçaları için kontrol edin.
Doğru bağlantı için kaynaştırıcı çıkış sensörü kablosu JEXIT1'i kontrol edin.
Teşhis menüsüne POR uygulayın ve bir sensör testi yapın: Teşhis Menüsü> Baz Sensör Testi> Çıkış Kontrol paneli ekranındaki sensör durumu değiştirildiğinde değişiyor mu?.Kaynaştırıcıyı değiştirin.
230.01 ... 232.10 Dahili çift yönlü etrafında kağıt sıkışması.Arka kapağı çıkarın.Redrive silindirlerinde aşınma veya hasar olup olmadığını kontrol edin.
Sol kapağı çıkarın.Diagnostics menüsüne POR yapın ve bir dupleks besleme testi yapın: Diagnostik Menüsü> Dupleks Testleri> Duplex Feed Düzgün çalışıp çalışmadığını ters solenoidde kontrol edin.Geri solenoidi değiştirin.
Giriş tepsisini çıkarın.Yazıcının altından, çift taraflı dişli tertibatını ve çift taraflı bağlantıyı aşınma ve hasar açısından kontrol edin.Dubleks dişli grubunu değiştirin.
241.01 ... 241.49 Ortam, tepsi 1'den belirtilen süre içinde sensöre (giriş) geç ulaşıyor.Sensörde sıkışma oluşuyor.Çekme lastiklerini kontrol edin.Toplama lastiklerini değiştirin.
Ayırma silindiri takımını kontrol edin.Tepsi kılavuzlarını kontrol edin.Teşhis menüsüne POR ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Besleme Testi> Tepsi 1> Sürekli b Beş sayfadan sonra testi iptal edin. Yazıcı beş sayfayı çıktı kutusuna başarıyla besliyor mu?
242.01 ... 244.49 Tepsi 2 kağıt besleme hatası.POR Teşhis menüsüne girin ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Besleme Testi> Bir seçenek tepsisi seçin>  Beş test sonra testi iptal edin. Yazıcı beş sayfayı çıktı kutusuna başarıyla besliyor mu?
Alma silindiri düzeneğini kontrol edin.Ayırma silindiri takımını kontrol edin. Aşınma veya hasarsız mı?
Tepsi kılavuzlarını kontrol edin, plakayı kaldırın ve plaka dişlilerini kontrol edin.
250.06 ... 250.18 Giriş sensörü, MPF'den toplanan kağıdı algılayamadı.MPF düzeneğindeki yayları, bağlantıları ve tepsi kılavuzlarını hasar açısından kontrol edin.2 adıma gidin. MPF aksamını değiştirin. MPF sensörü kablosunun kontrol panosuna düzgün bağlandığından emin olun.Teşhis menüsüne POR yapın ve bir sensör testi yapın: Teşhis Menüsü> Giriş Tepsisi Testleri> Sensör Testleri> Çok Amaçlı Besleyici Kontrol paneli ekranındaki sensör durumu değiştirildiği zaman değişiyor mu?
31.21 ... 31.25 Kapasitif Toner Seviyesi Algılama (CTLS) hatası.CTLS'yi bloke eden gevşek toner olup olmadığını kontrol edin.CTLS'yi temizleyin.
Güç kaynağına düzgün bağlantı için PCN3 kablosunu kontrol edin.
31.40 ... 31.45 Toner kartuşu chip hatası.Toner kartuşunun doğru şekilde takıldığından emin olun.Toner kartuşunun desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Gerekirse, desteklenen bir toner kartuşuyla değiştirin. Kontrol panosuna doğru bağlantı için JARW1 kablosunu kontrol edin.
31.46
31.66
Toner drum ünitesine doldurulamadı.Toner kartuşunun doğru şekilde takıldığından emin olun.Toner kartuşunun desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Gerekirse, desteklenen bir toner kartuşuyla değiştirin.Toner kartuşundaki dişlilerde aşınma veya hasar olup olmadığını kontrol edin.
31.60 ... 31.65 Drum birimi çip hatası Görüntüleme ünitesinin doğru şekilde takıldığından emin olun.Görüntüleme biriminin desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Gerekirse, desteklenen bir görüntüleme ünitesiyle değiştirin Kontrol panosuna doğru bağlantı için JARW2 kablosunu kontrol edin.
32.01, 32.05, 32.10 Sarf malzemeleri OEM Kimliği, yazıcının makine sınıfı ile uyumlu değil. Toner kartuşu akıllı yonga uyumluluk hatası.
Toner kartuşunun desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Gerekirse, desteklenen bir toner kartuşuyla değiştirin.
Yazılım seviyesinin yazıcının seri numarasıyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse doğru üretici yazılımını yükleyin.
32.11 Drum birimi chip uyumluluk hatası.Görüntüleme ünitesinin desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Gerekirse, desteklenen bir görüntüleme ünitesiyle değiştirin. 2 Yazılım seviyesinin yazıcının seri numarasıyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
321.51, 321.52, 321.53 Toplama kaldırma motoru hatası.Seçenek tepsisi ekini çıkarın.Metal plakayı hareket ettirerek kaldırma plakasını ve dişlilerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kaldırma plakası ve dişliler serbestçe hareket ediyormu. Çekme / kaldırma motorunu kontrol edin: . Dişlerde diş kırılması . Dönüş serbestliği Aşınma veya hasarsız mı? 3 adıma gidin. Tepsiyi yerine yerleştirin. Seçenek tepsi denetleyici kartındaki J11 kablosunu kontrol edin.
322.54, 322.55, 322.56. Motor 2 (Ayırıcı / Geçiş) motoru hatası.Seçenek tepsi denetleyici kartındaki J11 kablosunu kontrol edin.
Teşhis Menüsüne POR uygulayın ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Besleme Testi> bir seçenek tepsisi seçin  ACM'nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. ACM bir sıkışma mesajı görüntülemeden önce üç kez serbestçe dönüyor mu?
324.57, 324.58, 324.59. Motor 3 hatası.Seçenek tepsi denetleyici kartındaki J11 kablosunu kontrol edin.Seçenek tepsisi ekini çıkarın ve tepsi hazır sensörünü atlayın.Teşhis Menüsüne POR uygulayın ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Besleme Testi> bir seçenek tepsisi seçin c ACM'nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. ACM bir sıkışma mesajı görüntülemeden önce üç kez serbestçe dönüyor mu?
325.60 ... 325.63 Donanım hatası - Kart kimliği bilinmiyor.Seçenek tepsi denetleyici kartına tüm bağlantıları kontrol edin. Düzgün bağlanmış mı?
Yazıcının ürün yazılımı seviyesini kontrol edin. Güncel mi?
331.51 ... 331.53 Motor 1 (Toplama / Kaldırma) motor durma hatası.Seçenek tepsisi ekini çıkarın.Metal plakayı hareket ettirerek kaldırma plakasını ve dişlilerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kaldırma plakası ve dişliler serbestçe hareket ediyor mu ve aşınma veya hasarsız mı? 
Çekme / kaldırma motorunu aşağıdakiler için kontrol edin: . Dişlerde diş kırılması . Dönüş serbestliği Aşınma veya hasarsız mı?
Seçenek tepsi denetleyici kartındaki J11 kablosunu kontrol edin.
332.54, 332.55, 332.56 Motor 2 (Ayırıcı / Geçiş) motor durdurma hatası .Tepsi tabanı altındaki ayırıcı rulosu düzeneği dişlisini kontrol edin: . Dişlerde diş kırılması . Dönme serbestliği Serbestçe hareket ediyor mu ve aşınma veya hasarsız mı? Seçenek tepsisi denetleyici kartındaki J10 kablosunu kontrol edin.
334.57, 334.58, 334.59 Motor 3 motor ilk kodlayıcı yok.Tepsi tabanı altındaki ayırıcı rulosu düzeneği dişlisini kontrol edin: . Dişlerde diş kırılması . Dönme serbestliği Serbestçe hareket ediyor mu ve aşınma veya hasarsız mı? Seçenek tepsisi denetleyici kartındaki J10 kablosunu kontrol edin.
Ayırma silindiri tertibatında aşınma ya da hasar olup olmadığını kontrol edin.
335.60 ... 335.63 Donanım hatası - Seçenek türü bilinmiyor.
Seçenek tepsi denetleyici kartına tüm bağlantıları kontrol edin. Düzgün bağlanmış mı?
Yazıcının ürün yazılımı seviyesini kontrol edin. Güncel mi?
34 Medya boyutu uyumsuzluğu (çok kısa veya çok dar).Ortam boyutu ayarının tepsideki kağıtla aynı olduğundan emin olun.Motor ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürün: Teşhis Menüsü> Yazıcı Ayarı> Varsayılanlar  EP kurulum ayarlarını varsayılan ayarlarına getirin: Teşhis Menüsü> EP Ayarı> Varsayılanlar
341.51, 341.52, 341.53 Motor 1 (Toplama / Kaldırma) motor durma hatası.Seçenek tepsisi ekini çıkarın.Metal plakayı hareket ettirerek kaldırma plakasını ve dişlilerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kaldırma plakası ve dişliler serbestçe hareket ediyor mu ve aşınma veya hasarsız mı?.Tepsi ekini yerine takın.
Çekme / kaldırma motorunu aşağıdakiler için kontrol edin: . Dişlerde diş kırılması . Dönüş serbestliği Aşınma veya hasarsız mı? 3 adıma gidin.
Seçenek tepsi denetleyici kartındaki J11 kablosunu kontrol edin.
342.54, 342.55, 342.56 Motor 2 (Ayırıcı / Geçiş) motorunda durma hatası.Seçenek tepsisi ekini çıkarın.Tepsi tabanı altındaki ayırıcı rulosu düzeneği dişlisini kontrol edin: . Dişlerde diş kırılması . Dönme serbestliği Serbestçe hareket ediyor mu ve aşınma varmı.
Seçenek tepsisi denetleyici kartındaki J10 kablosunu kontrol edin.
344.57, 344.58, 344.59 Motor 3 motor durdurma hatası.Seçenek tepsi denetleyici kartındaki J11 kablosunu kontrol edin.
Seçenek tepsisi ekini çıkarın ve tepsi hazır sensörünü atlayın.Teşhis Menüsüne POR uygulayın ve bir besleme testi yapın: Teşhis Menüsü> Besleme Testi> bir seçenek tepsisi seçin  ACM'nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. ACM bir sıkışma mesajı görüntülemeden önce üç kez serbestçe dönüyor mu? ACM aksamını değiştirin.
35, 36, 37 Yetersiz bellek.Kaynak tasarrufu özelliğini devre dışı bırakın: Ayarlar> Yazdırma Ayarları> Ayarlar Menüsü> Kaynak Tasarrufu> Kapalı
Bellek kartının doğru takılıp takılmadığını kontrol edin.
41.xy, 42 Yazıcı / kartuş uyuşmazlığı.Toner kartuşunun desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Gerekirse, desteklenen bir toner kartuşuyla değiştirin.
Toner kartuşu akıllı çip temas kablosunun JARW1'in kontrol panosuna düzgün bağlandığından emin olun.Toner kartuşu çip kontaklarının temizolduğundan  emin olun.Toner kartuşu akıllı yonga kontağını hasarlı pimler için kontrol edin.
52 Flash dolu.Flaş belleği biçimlendirin: Ayarlar> Yazdırma Ayarları> Yardımcı Programlar> Flaşı Biçimlendir Sorun devam ederse: Takılan belleği çıkarın ve yazıcıyı sıfırlayın. Sorun tekrar gelmezse, hafıza kartını değiştirin.Sorun devam ederse, denetleyici kartını değiştirin.
54 Ağ hatası.Yazıcının ağda doğru şekilde kurulduğundan emin olun. Sorun devam ederse: Kablosuz ağ seçeneğini kaldırın ve yazıcıyı sıfırlayın.
Sorun devam ederse, denetleyici kartını değiştirin.
80 Bakım kitini değiştirin ve ardından Bakım sayacını sıfırlayın.
84 Görüntüleme birimini değiştirin.Görüntüleme biriminin akıllı yonga temas kablosunun kontrol panosuna düzgün bağlandığından emin olun.
Kontakların temiz olduğundan emin olun. Kontakları hasarlı pimler için kontrol edin.
840.01, 840.02, 840.03 Tarayıcı hatası.Makineyi POR Yapılandırma menüsü> Tarayıcıyı Devre Dışı Bırak seçeneğine getirin. Buradan, tarayıcı modülünü tekrar etkinleştirmek üzere ayarı değiştirmek ve ardından ayarı kaydetmek için Enabled (Etkin) seçeneğini seçin. MFP'yi çalışma moduna getirin. ADF'den ve düz yataktan bir kopya çalıştırmayı deneyin. Konfigürasyon modunu tekrar girin ve Tarayıcıyı Devre Dışı Bırak menü maddesine gidip seçin. Ekranda ADF devre dışı mı veya Otomatik Devre Dışı mı görünüyor?
ADF röle kartındaki ADF kablo bağlantılarını ve denetleyici anakartındaki JADF1 konektörünü kontrol edin. Ayrıca, kontrol panosu üzerindeki JHOME1, JFBM1, JPLEN1 ve JCIS1 kablo bağlantılarını kontrol edin.
841.xx Tarayıcı hatası - ön taraf görüntü işleme ASIC. Geçersiz yapılandırma veya ASIC bulunamadı.CCD şerit kablosu kontrol panosundaki JCIS1'e düzgün şekilde bağlanmış mı?.Doğru bağlantı için kontrol ünitesindeki JFBM1'i kontrol edin. JHOME1'deki pin 1'i voltaj açısından kontrol edin. Voltaj + 5V DC ölçmelidir. Pim 2 GND olmalıdır.
842.xx Tarayıcı iletişim hatası.CCD şerit kablosu kontrol panosundaki JCIS1'e düzgün şekilde bağlanmış mı? Düz yatak ünitesini değiştirin.Hata devam ederse Denetleyici kartını değiştirin.
843.00 ... 849.xx Tarayıcı Hatası. Taşıyıcı Ana Sayfa Arızası başarısız oldu. ADF mekanik arızası. Genel Mekanik arızası tespit edildi.
Toplama Silindiri Bağlantısı Arızası
Toplama Silindiri Ayırma Arızası
88 Toner kartuşu az.Toner kartuşunun akıllı çip temas kablosunun JARW1'in kontrol kartına doğru şekilde bağlandığından emin olun.Kontakların temiz olduğundan emin olun. Kontakları hasarlı pimler için kontrol edin.
900.xx
940.xx
Kurtarılamaz RIP yazılımı hatası .Kurtarılamaz Motor ürün yazılımı hatası.yazılımı güncelleyin. Hata devam ederse, denetleyici kartını değiştirin.
Güç kaynağı kablosunun kontrol panosuna düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.
948.xx Motor kartı arızalı.Kontrol kartını değiştirin
950.xx NVRAM uyumsuzluğu hatası - kontrol panosu EEPROM ile kontrol paneli aynası arasındaki uyumsuzluk. ".xx" kodları: . 00-29- sistem ve ayna arasındaki uyumsuzluk . 30-60 - güvenli ve sistem arasındaki uyumsuzluk.
Uyarı - Hasar Tehlikesi: Şu bileşenlerden herhangi birini değiştirirken: . Kontrol paneli aksamı . Kontrol panosu aksamı Her seferinde yalnızca bir bileşeni değiştirin. Gerekli bileşeni değiştirin ve yukarıda listelenen ikinci bileşeni değiştirmeden önce bir POR yapın. Bu prosedür izlenmezse, yazıcı çalışamaz duruma getirilir. Her birini taktıktan sonra yukarıda listelenen bileşenlerin ikisini veya daha fazlasını POR olmadan değiştirmeyin, aksi takdirde yazıcı çalışmaz hale getirilir. Bileşenlerde sorun giderme yöntemi olarak yukarıda listelenen bileşenleri kesinlikle takmayın ve çıkarmayın. Bir bileşen bir makineye monte edildikten sonra başka bir makinede kullanılamaz.
952.xx Servis NVRAM Hatası.Bir POR gerçekleştirmek bu hatayı temizleyecektir.
953.xx Servis NVRAM Arızası Ayna ile NVRAM yongası hatası.Kontrol kartını değiştirin.
954.xx Servis NVRAM Arızası Kontrolör kısmıyla NVRAM yongası hatası.
956.xx Hizmet Denetleyicisi Kartı hatası. İşlemci hatası.xx 02 ise fan hatası.
959.xx Önyükleme hatası.Üretici yazılımını güncelleyin.
960.xx Hizmet Belleği Hatası RAM belleği hatası: Kartta lehimlenmiş RAM hatalı.
961.xx Hizmet Belleği Hatası RAM belleği hatası: yuva 1 RAM bozuk.
975.xx Tanınmayan ağ bağlantı noktası.Standart ağ kartını veya kartı belirtilen yuvaya yerleştirin.
976.xx Doğru kurulum için ağ kartını kontrol edin. . Doğru takılmışsa, ağ kartını değiştirin. . Bir ağ kartı takılı değilse, denetleyici kartını değiştirin.
979.xx Standart Ağ ya da Ağ Kartı x bağlantı noktası programlanırken Flash parçaları başarısız oldu.Ağ kartını kontrol edin. Doğru takılmışsa, ağ kartını değiştirin.
Bir ağ kartı takılı değilse, denetleyici anakartını değiştirin.
Bu ürüne ait Servis el kitabı

Lexmark MX310 -  MX410 - MX51x - XM114x
Printer servis
Yazıcı hataları ve çözümleri
Güncel  01 / 04 / 2021
printerservis facebook
Marka ve Logolar sahiplerine aittir sadece bilgilendirme için kullanılmıştır.
Web sitemizde olası en iyi deneyimi size sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz.
printerservis.net , internet sitesi veya e-mail içeriğinde oluşabilecek tipografi ve yayın hatalarından sorumlu değildir.


Copyright © 2017 by "printerservis"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@printerservis.net