>ECOSYS P3060dn Hata kodları
0100 Yedekleme bellek aygıtı hatası.Kusurlu flaş bellek. Ana PWB'yi kontrol edin / değiştirin.
0120 MAC adresi veri hatası.Kusurlu flaş bellek. Ana PWB'yi kontrol edin / değiştirin.
0130 Yedekleme belleği okuma / yazma hatası.Kusurlu flaş bellek. Ana PWB'yi kontrol edin / değiştirin.
0140 Yedekleme belleği veri hatası (ana PWB).Kusurlu flaş bellek. Ana PWB'yi kontrol edin / değiştirin.
0150 Yedek bellek okuma / yazma hatası (motor PWB) Motor PWB EEPROM iletişim hatası.Arızalı motor PWB. Motor PWB'yi değiştirin.
0160 Yedekleme belleği veri hatası (motor PWB).Kusurlu EEPROM. Motor PWB'yi değiştirin
0190 Yedekleme bellek cihazı hatası (motor PWB).Arızalı motor PWB. Motor PWB'yi değiştirin.
0840 Tarih saat hatası.Ölü pil veya metal parçaya kısa devre nedeniyle RTC cihazı arızası. Ana üniteyi yeniden başlatın ve işletim panelinden doğru zamanı ayarlayın.Hafıza pilini kontrol edin veya değiştirin.
1010 Kağıt çekmece alt parça kaldırma motoru hatası (sadece 60/55/50 ppm model).Kasetteki arızalı alt plaka yükseklik mekanizması. Alt plakanın düzgün hareket edip etmediğini kontrol edin ve herhangi bir sorun varsa onarın.
1020 PF kaldırma motoru 1 hatası (kağıt besleyici) Kaset 2 yerleştirildikten sonra PF kaldırma sensörü 1 açılmıyor.Kasetteki arızalı alt plaka yükseklik mekanizması. Alt plakanın düzgün hareket edip etmediğini kontrol edin ve herhangi bir sorun varsa onarın.
1030 PF kaldırma motoru 2 hatası (kağıt besleyici) Kaset 3 yerleştirildikten sonra PF kaldırma sensörü 2 açılmıyor.Kasetteki arızalı alt plaka yükseklik mekanizması. Alt plakanın düzgün hareket edip etmediğini kontrol edin ve herhangi bir sorun varsa onarın.
1040 PF kaldırma motoru 3 hatası (kağıt besleyici) Kaset 4 yerleştirildikten sonra PF kaldırma sensörü 3 açılmıyor.Kasetteki arızalı alt plaka yükseklik mekanizması. Alt plakanın düzgün hareket edip etmediğini kontrol edin ve herhangi bir sorun varsa onarın.
1050 PF kaldırma motoru 4 hatası (kağıt besleyici) Kaset 5 yerleştirildikten sonra PF kaldırma sensörü 4 açılmıyor.Kasetteki arızalı alt plaka yükseklik mekanizması. Alt plakanın düzgün hareket edip etmediğini kontrol edin ve herhangi bir sorun varsa onarın.
1140 BPF kaldırma motoru yukarı doğru hatası (Toplu kağıt besleyici) BPF kaldırma max.sensörü açılmıyor. Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin. Yok ise kabloyu değiştirin. BPF kaldırma motoru ve BPF ana PWB (YC4).Motorun hatalı tahrik iletim sistemi. Dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin.
1150 BPF kaldırma motoru aşağı doğru hatası (Toplu kağıt besleyici) BPF kaldırma min. sensörü açılmıyor.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin. Yok ise kabloyu değiştirin. BPF kaldırma motoru ve BPF ana PWB (YC4).Motorun hatalı tahrik iletim sistemi. Dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin.
1800 Kağıt besleyici 1 iletişim hatası.Hatalı kurulum kağıt besleyici. Kurulum talimatını tekrar dikkatlice takip edin.
Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin.
1810 Kağıt besleyici 2 iletişim hatası.Hatalı kurulum kağıt besleyici. Kurulum talimatını tekrar dikkatlice takip edin.
Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin.
1820 Kağıt besleyici 3 iletişim hatası.Hatalı kurulum kağıt besleyici. Kurulum talimatını tekrar dikkatlice takip edin.
Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin.
1830 Kağıt besleyici 4 iletişim hatası.Hatalı kurulum kağıt besleyici. Kurulum talimatını tekrar dikkatlice takip edin.
Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin.
1900 Kağıt besleyici 1 / BPF kağıt besleyici EEPROM hatası Verileri yazarken, yazma verileri ve okunan veriler uyuşmuyor.
Kusurlu PF veya ana PWB'yi değiştirin.
1910 Kağıt besleyici 2 EEPROM hatası Verileri yazarken, yazma verileri ve okunan veriler uyuşmuyor.
Kusurlu PF veya ana PWB'yi değiştirin.
1920 Kağıt besleyici 3 EEPROM hatası Verileri yazarken, yazma verileri ve okunan veriler uyuşmuyor.
Kusurlu PF veya ana PWB'yi değiştirin.
1930 Kağıt besleyici 4 EEPROM hatası Verileri yazarken, yazma verileri ve okunan veriler uyuşmuyor.
Kusurlu PF veya ana PWB'yi değiştirin.
2000 Ana motor sürücü hatası.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin.Ana motor ve motor PWB (YC4) Ana motorun hatalı tahrik iletim sistemi.
Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin.
2010 Ana motor sabit durum hatası.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın. Ayrıca konektör kablosu içinde sürekliliği kontrol edin.Ana motor ve motor PWB (YC4) Ana motorun hatalı tahrik iletim sistemi.
Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin.
2200 Drum motor sürücü hatası (sadece 60/55/50 ppm model).Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.
Tambur motor ve motor PWB (YC4) Tambur motorunun hatalı tahrik iletim sistemi.
Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin.
2210 Drum motoru sabit durum hatası (sadece 60/55/50 ppm model).Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.
Tambur motor ve motor PWB (YC4) Tambur motorunun hatalı tahrik iletim sistemi.
Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin.
2330
2340
Fuser basınç tahliye motoru hatası.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.Füzer basınç tahliye motoru ve röle-L PWB (YC11) Röle-L PWB (YC3) ve motor PWB (YC2) Füzer basınç tahliye motorunun hatalı tahrik iletim sistemi. Dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin. Değilse, burçları ve dişlileri yağlayın. Kırılmış dişlileri kontrol edin ve varsa değiştirin.
2600 PF sürücü motoru 1 hatası (kağıt besleyici 1).Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.PF tahrik motoru 1 ve PF ana PWB (YC6) PF tahrik motorunun hatalı tahrik iletim sistemi. Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin. Değilse, burçları ve dişlileri yağlayın. Kırılmış dişlileri kontrol edin ve varsa değiştirin.
2610 PF sürücü motoru 2 hatası (kağıt besleyici 2).Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.PF tahrik motoru 2 ve PF ana PWB (YC6) PF tahrik motorunun hatalı tahrik iletim sistemi. Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin. Değilse, burçları ve dişlileri yağlayın. Kırılmış dişlileri kontrol edin ve varsa değiştirin.
2620 PF sürücü motoru 3 hatası (kağıt besleyici 3).Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.PF tahrik motoru 3 ve PF ana PWB (YC6) PF tahrik motorunun hatalı tahrik iletim sistemi. Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin. Değilse, burçları ve dişlileri yağlayın. Kırılmış dişlileri kontrol edin ve varsa değiştirin.
2630 PF sürücü motoru 4 hatası (kağıt besleyici 3).Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.PF tahrik motoru 4 ve PF ana PWB (YC6) PF tahrik motorunun hatalı tahrik iletim sistemi. Silindirlerin ve dişlilerin düzgün bir şekilde dönüp dönmediğini kontrol edin. Değilse, burçları ve dişlileri yağlayın. Kırılmış dişlileri kontrol edin ve varsa değiştirin.
4000 Laser poligon motor senkronizasyon hatası Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.Poligon motoru ve motoru PWB (YC15) Arızalı poligon motoru. Lazer tarayıcı ünitesini değiştirin
4200 Laser motor kararlılık hatası.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.APC PWB (YC1) ve motor PWB (YC16) APC PWB (YC2) ve PD PWB (YC1) Arızalı PD PWB. Lazer tarayıcı ünitesini değiştirin.
5100 Şarj akımı hatası Chager ünitesi ve yüksek voltaj PWB Yüksek gerilim PWB (YC101) ve motor PWB (YC19) Arızalı yüksek voltaj PWB. Yüksek voltaj PWB'yi değiştirin ve doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
6000 Fuser ısıtıcı eleman kablosu Kaynaştırıcı termistör 2'nin algılama sıcaklığı, füzer ısıtıcı lambasının sürekli olarak 30 saniye boyunca açılmasından sonra 100 ° C / 212 ° F veya daha düşüktür.Fuser bağlantı kablolarında temassızlık veya kırık olup olmadığını kontrol edin.
6020 Anormal derecede yüksek Fuser ısıtıcı termistör 2 sıcaklığı.Arızalı triyak.Kısa devre fuser termistörü. Fiksaj ünitesini değiştirin.
6030 Fuser termistor hatası.Arızalı fuser termistörü. Fiksaj ünitesini değiştirin.
6120 Anormal derecede yüksek fuser termistörü.Kısa devre fuser termistörü. Fiksaj ünitesini değiştirin.
6130 Kırık fuser termistörü.
6400 Sıfır çapraz sinyal hatası.Fuser kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.Güç kaynağı PWB (YC3) ve motor PWB (YC1)
Arızalı güç kaynağı PWB veya motor PWB. Güç kaynağını PWB veya PWB motorunu değiştirin ve doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
7100 Toner sensörü hatası.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.Toner sensörü ve Drum PWB (YC3) Drum PWB (YC2) ve röle-L PWB (YC3) Röle-L PWB (YC1) ve motor PWB (YC2) kontrol edin.Arızalı toner sensörünü değiştirin.
7400 Developer birimi takılma hatası.Arızalı konektör kablosu veya konektörde zayıf temas. Konektörü tekrar takın.Toner sensörü ve tambur PWB (YC3) Tambur PWB (YC2) ve röle-L PWB (YC3) Röle-L PWB (YC1) ve motor PWB (YC2) arızalı toner sensörünü bağlayın.Geliştirici birimini değiştirin.
7410 Drum birimi tipi uyuşmazlığı hatası Drum PWB EEPROM normal şekilde iletişim kurmuyor.Drum kontaklarını kontrol edin.
7800 Kırık ortam sıcaklığı termistör kablosu.
7810 Kısa devre ortam sıcaklığı termistör kablosu.
7900 Drum ünitesi EEPROM hatası.Drum ünitesi ve drum PWB (YC1) baglantısını kontrol edin.Drum ünitesini değiştirin.
F000 Ana PWB - operasyon PWB iletişim hatası.Makineyi kapatın / açın. Hata çözülmezse, ana PWB'yi değiştirin.
F010 Kusurlu ana PWB.Makineyi kapatın / açın. Hata çözülmezse, ana PWB'yi değiştirin.
F020 Ana PWB RAM hatası.Makineyi kapatın / açın. Hata çözülmezse, ana PWB'yi değiştirin.
F040 Ana PWB - yazdırma motoru iletişim hatası.Kusurlu ana PWB.Makineyi kapatın / açın. Hata çözülmezse, ana PWB'yi değiştirin.
F050 Yazdırma motoru ROM hatası.Makineyi kapatın / açın. Hata çözülmezse, ana PWB'yi değiştirin.
F15X Anakart bağlantılarını kontrol edin.Ana PWB yi değiştirin.
F17X Yazıcı veri kontrol hatası.Ana kartı değiştirin.
F1DX Görüntü hafızası yönetim hatası.Ana kartı değiştirin.
F21X
F22X F23X
DDR bellek hatası.Bellek bağlantılarını kontrol edin.
Hata devam ederse anakartı değiştirin.
F25X Ağ yönetim bölümü hatası.Ana kartı değiştirin.
F26X F27X F28X
F29X F2AX
Sistem yönetimi hatası.
Anakartı değiştirin.
F2BX F2CX F2DX Ağ denetim bölümü hatası.
Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F2EX F2FX F30X
F31X F32X
Ağ denetim bölümü hatası.
Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F35X Yazdırma kontrol yönetim departmanı hatası.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F38X Kimlik doğrulama yönetim Departmanı hatası.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F3AX F3BX F3CX
F3DX F3EX F3FX
F40X F41X F42X
F43X F44X F45X
Varlık Yönetimi Departmanı hatası.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F47X Bir görüntü düzenleme işleme parçasının tespit edilmesi anormalliği.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F4DX F4EX Varlık Yönetimi Departmanı hatası.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F51X F52X F53X
F55X F56X F57X
İş yürütme bölümü hatası.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
F5FX
F62X
Hizmet yürütme bölümü hatası.Ana / Motor PWB'yi değiştirin ve bir işlem kontrolü yapın.
Printer servis
Yazıcı hataları ve çözümleri
Güncel  01 / 04 / 2021
printerservis facebook
Marka ve Logolar sahiplerine aittir sadece bilgilendirme için kullanılmıştır.
Web sitemizde olası en iyi deneyimi size sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz.
printerservis.net , internet sitesi veya e-mail içeriğinde oluşabilecek tipografi ve yayın hatalarından sorumlu değildir.


Copyright © 2017 by "printerservis"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@printerservis.net