>49 Hatası HP LaserJet (tüm modeller)


HP LaserJet yazıcılarda en sık rastlnan hatalar kodu. Ayrıca, bu hatalar bir yeniden başlatma ile geçiştiği gibi donanım değiştirmeye kadar gidebilen karmaşık bir hata göstergesi olabilir.HP LaserJet yazıcıları 49 hata kodlarını çözmek için bazı ipuçları.

Birincisi, genel tavsiye geçici bir hata olduğunu varsaymak olduğudur. Yazdırma kuyruğundan bekleyen işleri temizleyin,Yazıcıyı kapatın, ağ yada bilgisayardan yazıcının fişini, (bilgisayarda) çekin , daha sonra yazıcıyı yeniden başlatın. Sonra ağ / bilgisayar kablosu takın ve yeniden yazdırmayı deneyin..

İkinci olarak, bir uyumsuz veya bozuk sürücü 49 hatasına neden olabilir. Mevcut sürücüyü kaldırıp yeni ve güncel bir sürücüyü üretici sitesinden indirerek kurun.Genellikle PCL5 sürücülerini ve PostScript sürücüleri değil PCL6 sürücüleri kullanın.

Arızalı Jetdirect ağ kartı da 49 hataya neden olabilir.Jetdirect ağ kartı kullanan bir cihazda  USB veya paralel port gibi alternatif bir bağlantı üzerinden yazıcıya bağlanarak Jetdirect ağ kartını test edin.Gerekirse Jetdirect kartını değiştirin; Modern LaserJet yazıcılarda  JetDirect kartları kullanmak yerine  ağ bağlantı noktası, doğrudan (biçimlendirici) ana sistem kartı üzerinde tümleşik bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda,biçimlendirici kartını değiştirmek gerekmektedir.
.
Biçimlendirici yuvalarına takılan bir  bellek yongası (RAM) 49 hatasına neden olabilir. Bundan şüpheleniyorsanız, bellek yongasını kaldırarak yeniden deneyin ve aynı şekilde varsa sabit diskler, hafıza çiplerini test edin.

Son olarak,biçimlendirici kartı 49 hatasına da neden olabilir. Biçimlendirici arızalarında kötü üne sahip bazı modeller vardır,LaserJet P3005, LaserJet P2015 - M2727 - M3027  - M3035 bu modellere bir örnektir
Güncel  01 / 04 / 2021
Printer servis
Yazıcı hataları ve çözümleri
printerservis facebook
Marka ve Logolar sahiplerine aittir sadece bilgilendirme için kullanılmıştır.
Web sitemizde olası en iyi deneyimi size sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz.
printerservis.net , internet sitesi veya e-mail içeriğinde oluşabilecek tipografi ve yayın hatalarından sorumlu değildir.


Copyright © 2017 by "printerservis"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info@printerservis.net